Moda söz konusu olduğunda, zamansız olan bazı şeyler vardır. Trendler gelip giderken, nerede olursanız olun veya mevcut trend ne olursa olsun, zamanı aşan ve her zaman şık görünen belirli görünümler vardır. İşte her zaman şık ve modaya uygun görünmenizi sağlayacak zamansız moda ipuçları.


Kişisel tarzınızın ne olduğundan emin değilseniz bunu yapmak zor olabilir. Kişisel tarzınızı nasıl buluyorsunuz? Her şey sizin için neyin işe yaradığını bilmek ve yeni görünümlerle denemeler yapmakla ilgili.
Kişisel tarzınızı bulun. Bir imza stili geliştirmek yıllar alabilir, ancak bir ruh hali tahtası oluşturarak başlayabilirsiniz. Kişisel tarzın bir deney olduğunu unutmayın; soyunma odasına girene kadar seni hangi muhteşem görünümlerin beklediğini asla bilemezsin. "Erkek giyim" ve "kadın giyim" kategorileri, nasıl alışveriş yapacağınızı belirlememelidir. Eşsiz vücudunuzda neyin harika göründüğünü bulmak için renkler ve şekillerle oynamaya zaman ayırın.
İyi bir terzi bulun. Satın aldığınızda kıyafetleriniz uyuyor olsa bile, stiller zamanla değişir ve bedenler de değişir. Pantolon giyebilecek veya kollarını kısaltabilecek birini bulmak sizi artık üzerinize tam oturmayan kıyafetleri atmaktan kurtaracaktır.
Klasik parçalara yatırım yapın. Modası asla geçmeyecek bazı giysiler vardır: koyu renk kot pantolon, mükemmel beyaz tişört, küçük siyah elbise, trençkot... Ayrıca daha fazla harcamaya değer parçalar var çünkü onlar' daha uzun sürecek.
Gardırobunuzun sizin için çalışmasını sağlayın. Kum saati, armut veya elma şeklinde bir figürünüz varsa, beli vurgulayan giysiler seçin. Daha büyük bir büstünüz varsa, denge oluşturmak için v yakalı bir kazak giymeyi deneyin. Geniş omuzlarınız varsa, dikkatleri onlardan uzaklaştırmak için kayık yaka bir bluz deneyin.
Renklerden korkmayın. Renkli giyinmek sizi daha cana yakın ve arkadaş canlısı gösterebilir. Ayrıca, en iyi özelliklerinize dikkat çekmenize yardımcı olabilir.
Vücut tipinize uygun giysiler giyin. Bir şeyin moda olması sizin için doğru olduğu anlamına gelmez. Kendinizi güvende hissettiren stiller bulun ve hoş kesimler ve silüetler bulmaya çalışın.
Aksesuarlarla görünümünüze kişilik unsurları ekleyin. Görünümünüzü kişiselleştirmenin harika bir yolu, kişiliğinizin unsurlarını ortaya çıkaran renklerde veya baskılarda eşarp, şapka, mücevher (veya diğer aksesuarlar) gibi vurgular eklemektir.
Moda eğlenceli olmalı. Sizin için neyin işe yaradığını bulana kadar denemek ve hata yapmakla ilgilidir.