Dolabınızdaki kıyafet sayısından bunaldığınız hiç oldu mu? Hiç binlerce seçenek arasından seçim yapamayacakmış gibi hissettiniz mi? Eğer öyleyse, o zaman bu makale tam size göre. 10 Başlıkta giyinmenizi kolaylaştıracak moda ve alışveriş ipuçlarını derledik.1. Hangi kıyafetlerin giyildiğine, hangilerinin lekeli olduğuna, hangilerinin modası geçtiğine bir göz atın ve onlardan kurtulun.
2. Giysilerinizi tarzlarına ve renklerine göre düzenli tutun. Örneğin, tüm kırmızı gömlekleri bir arada, tüm siyah etekleri bir arada tutun, vb.
3. Dolabınızda henüz ayrılmamışsa kıyafetlerinizi mevsime göre ayırın. Bu, farklı mevsimlerde kıyafet seçimini kolaylaştıracak ve hazırlanırken zamandan tasarruf sağlayacaktır.
4. Artık gardırobunuzu düzenlediğinize göre, ne tür şeyler giyeceğinizi ve ne tür şeylere ihtiyacınız olduğunu düşünmenin zamanı geldi. Bunu, yakın zamanda satın almak istediğiniz ürünlerin resimlerini koyabileceğiniz ve içinde takip edebileceğiniz bir liste oluşturarak yapabilirsiniz.
5. Doğru sutyeni seçin: Sutyen kıyafetinizin en önemli unsurlarından biridir. Doğru sütyen kendinizi rahat ve güvende hissetmenizi sağlar. Ayrıca kıyafetlerinizin üzerinizde daha güzel görünmesini sağlar. Dar bir bluz giyiyorsanız, bluzun altında sutyeninizden herhangi bir çizgi görmediğinizden emin olun.
6. Klasikleri tercih edin. Herkesin dolabında bir kot pantolon, beyaz bir tişört ve siyah bir ceket olmalı. Bu giysiler her mevsim giyilebilir ve her türlü kombin için uygundur.
7. Aynı anda çok fazla aksesuar kullanmaktan kaçının. Takı takmak istiyorsanız, aynı anda küpe veya yüzük ile bir kolye takmaktan kaçının. Bunu yaparsanız, bir Noel ağacı gibi görüneceksiniz ve insanlar kıyafetlerinize hayran olmak yerine sadece aksesuarlarınıza dikkat edecek!
8. Vücut şeklinize göre giyinin. Kadınların vücutları birbirinden farklıdır ve bizde farklı vücut şekilleri vardır.
9. Giysilerinize her hafta bir saat ayırın. Her sabah ne giyeceğinizi bulmakta zorlanıyorsanız, her hafta en az bir saatinizi gardırobunuzu düzenlemeye ve kombinler planlamaya ayırmanızı öneririz. Bu sayede hem son dakikada giyecek bir şeyler bulmak için daha az zaman harcarsınız hem de kullanılmayan daha fazla giysinin birikmesini önlersiniz.
10. Giysilerinizin temiz ve ütülü olduğundan emin olun. Kirli veya buruşuk giysiler giyildiğinde kötü görünür. Evde yıkanmaya uygun olmayan giysiler varsa, kuru temizleme yaptırın.